Katedra Technologii i Technik Sztuk Plastycznych

WYSTAWY STUDENCKIE

  • w latach 2016 - 2019 prezentowano prace studentów I roku konserwacji i restauracji dzieł sztuki, wykonane w Pracowni anatomii plastycznej, pod kierunkiem dr hab. Ewy Bińczyk, prof. UMK na wystawach: „Anatomia człowieka”, „Pejzaż i wyobraźnia”, „Wiśniowa 2018” w Filharmonii Bydgoskiej, Rektoracie Collegium Medicum i Operze Nova w Bydgoszczy, w Galerii 011 i Galerii Forum w Toruniu.
  • wystawa p.n. Sztuka kopiowania, studenckie kopie obrazów pochodzących z polskich muzeów; Centrum Kultury Dwór Artusa, Galeria Muz w Toruniu/4.03.-1.04.2022 – na wystawie zaprezentowano 33 prace studentów i absolwentów konserwacji i restauracji malarstwa i rzeźby polichromowanej; eksponowano kopie malarskie realizowane w ramach Pracowni kopii malarstwa nowożytnego pod kierunkiem prof. dr hab. Józefa Flika, prof. dr hab. Elżbiety Basiul, dr Magdaleny Sitkiewicz oraz dr Klaudii Rajmann. Proces kopiowania odbywał się w Muzeum Okręgowym w Toruniu (w Galerii Malarstwa Polskiego od końca XVIII do początku XXI wieku) lub na WSP UMK. Lista autorów kopii
  • wystawa p.n. Tradycyjne techniki artystyczne na podstawie kopii studentów konserwacji i restauracji dzieł sztuki WSP UMK w Toruniu, prezentowana w Bibliotece „Przystań z kulturą” w Ostródzie, Centrum Użyteczności Publicznej, ul. Jana III Sobieskiego 9/20.06-17.07.2024; na wystawie prezentowano ok 60 najlepszych prac studenckich i absolwenckich (wykonanych przez 48 autorów), realizowanych w pracowniach prowadzonych na trzech specjalności kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki; kuratorki wystawy: dr Klaudia Rajmann, dr Magdalena Sitkiewicz, dr Bożena Szmelter-Fausek przy współpracy Koła Naukowego Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki.
  • wystawa p.n. Tradycyjne techniki artystyczne na podstawie kopii studentów konserwacji i restauracji dzieł sztuki WSP UMK w Toruniu, prezentowana w Galerii Debiut PLSP im. M. Abakanowicz w Gdyni Orłowie/17.05-15.06.2024; na wystawie prezentowano 80 najlepszych prac studenckich i absolwenckich (wykonanych przez 65 autorów), realizowanych w pracowniach prowadzonych na trzech specjalnościach kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki; kuratorki wystawy: dr Klaudia Rajmann, dr Magdalena Sitkiewicz, dr Bożena Szmelter-Fausek przy współpracy Koła Naukowego Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki.


Katedra Technologii i Technik Sztuk Plastycznych